Tikriname ar deda jaunos bičių motinėlės.

Tikriname ar deda jaunos motinėles

🐝 Tikriname ar deda jaunos bičių motinėlės. Praėjus 30 dienų, kai perskyrėme bičių šeimą, žiūrime ar pradėjo dėti jauna motinėlė. Motinėlė išsirita po 16 dienų nuo kiaušinėlio padėjimo. Per 5 dienas motinėlė subręsta, po to per 3 dienas apsiskraido ir dar trys dienos reikalingos, kad apsivaisintų. Viso gaunasi apie 30 dienų.
Kai perskiriame bičių šeimą, tai motininius gelbėjimosi lopšelius bitės siuva jau ant kelių dienų lervučių, todėl patikrinus šeimą po 30 dienų, motinėlės jau tikrai turi pradėti dėti kiaušinėlius. Kartais dėl blogo oro motinėlių poravimasis gali užtrukti. Šiais metais buvo padalintos 7 bičių šeimos ir visose motinėlės sėkmingai deda kiaušinėlius. Bičių šeimų dalinimas ir motinėlių apsivaisinimas pavyko 100 %.
Bičių šeimos dalinimas per pusę yra mažiausiai disbalanso įnešantis į šeimą būdas, jeigu norime gauti gelbėjimosi motinėlių. Merkinės gulstiniame avilyje tai ypatingai lengva padaryti, nes viskas vyksta viename avilio korpuse, nereikia kilnoti jokių svorių ir turėti papildomų avilių. Dalinant bičių šeimą per pusę gauname savo motinėles. Šiuo atveju sumažiname bičių spietlumą, nereikia pirkti naujų motinėlių (mažinamos bityno išlaidos) ir atnaujinama šeima. Natūraliai užaugintos savo šeimoje gelbėjimosi motinėlės yra ne prastesnės, nei apvaisintos ir užaugintos dirbtinai ar spietiminės motinėlės, taip teigia bitininkas – mokslininkas V. G. Kaškovskis iš Novosibirsko, kuris turi 70 metų bitininkavimo patirtį.
Dirbtinai apvaisintos ir išaugintos motinėlės – tai konkrečiai kiekvieno bitininko darbas. Apvaisinimas daromas per prievartą, todėl motinėlių kokybė visiškai priklauso nuo pačio bitininko ir jo naudojamos technologijos. Dirbtinai apvaisinant motinėlės, sunku nuspėti kokios kokybės bus tranų sėkla, koks jos kiekis ir kiek ilgai jos užteks. Kaip ir visur natūralioje aplinkoje užaugintas produktas bus geresnis už dirbtinį. Spręskite patys…

—————————————————————————–

🐝 Natūrali ir ekologinė bitininkystė, tikras ir natūralus medus, vietinės bitės, gulstiniai aviliai!

❤ Medaus valdovai – “Dangaus Žiedų” bitynas

Stebėkite mus:
►YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCBWFTkcU5jmDaqkF7IDJ8zA
►Facebook: https://www.facebook.com/www.dangausziedai.lt
►Twiter: https://twitter.com/DZiedai/
►Instagram: https://www.instagram.com/dangaus_ziedai/

📞 +370 678 50252, 📨 info@dangausziedai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *