Patobulinimai bityne

patobulinimai bityne

🐝 Patobulinimai bityne. Šiais metais buvo patobulinta keli dalykai: tai padidinta ventiliacijos anga stoge, kadangi po bičių žiemojimo pasirodė, kad trauka yra per maža, todėl užsilaikydavo drėgmė. Dar padarytos universalios prielakio lentos tam, kad bitėms būtų patogiau nutūpti prie lakos. Jos nudažytos skirtingomis spalvomis, todėl jeigu yra kelios bičių šeimos avilyje, joms bus lengviau orientuotis dar ir pagal prielakio lentas. Ir dar vienas ne mažiau svarbus patobulinimas – tai medinė avilio diafragma, kuri išsprendė kelis trūkumus vienu metu.
Visų pirma, tapo patogu uždenginėti medžiaga rėmelius, nes diafragma pasidarė tokio pat aukščio kaip ir rėmeliai, todėl medžiaga nebesusilamdo ir jos nereikia lyginti.
Antra, diafragmos apačioje padarytas išėjimas bitėms, todėl pakėlus sklendę, bitės gali patekti į laisvą avilio dalį, tą laisvą avilio dalį jos priima kaip savo lizdo dalį ir mato, kad yra daug vietos vystytis. Tai ypatingai reikalinga pavasarį, kad bitės neįeitų į spietiminę nuotaiką. Dėka tokios diafragmos konstrukcijos tapo įmanoma maitinti bites be kontakto. Galima naudoti ir diafragminę maitintuvę, bet tada sutrukdome bites. Būna tokių metų, kai bitės gali neprisinešti sau medaus, tuomet reikia jas maitinti, kad jos išgyventų. Arba, jeigu nėra medunešio ir reikia pamaitinti pagautą spiečių.
Be to, avilio diafragma iš natūralių medžiagų palankiai veikia avilio mikroklimatą ištisus metus.

—————————————————————————–

🐝 Natūrali ir ekologinė bitininkystė, tikras ir natūralus medus, vietinės bitės, gulstiniai aviliai!

❤ Medaus valdovai – “Dangaus Žiedų” bitynas

Stebėkite mus:
►YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCBWFTkcU5jmDaqkF7IDJ8zA
►Facebook: https://www.facebook.com/www.dangausziedai.lt
►Twiter: https://twitter.com/DZiedai/
►Instagram: https://www.instagram.com/dangaus_ziedai/

📞 +370 678 50252, 📨 info@dangausziedai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *