Apie mus

Tankūs miškai, neaprėpiamos pievos, žydintys vaismedžių sodai, tylus upelis ir gaivus oras. Būtent čia, nedideliame Masališkių kaimelyje, Merkinės seniūnijoje, įsikūręs “Dangaus Žiedų” bitynas. Šiame bityne vystoma natūrali ir ekologinė bitininkystė, ir laikomasi jos principų: bitės nemaitinamos cukrumi, negydomos vaistais, kurie gali persiduoti į medų, medus imamas vieną kartą metuose, rudenį, laikomos vietinės bitės. Dėl to gaunamas tikras ir natūralus medus, kurio skonis ir savybės yra aukščiausio lygio. Bitininkauju pagal Fiodaro Lazutino knygą “Bitininkavimo džiaugsmas”, nes jo idėjos sutapo su mano vidinėmis nuostatomis. Knygą galite parsisiųsti iš ČIA. Pats gaminu specialios konstrukcijos patobulintus Fiodaro Lazutino avilius, kuriuos pavadinau “Merkinės gulstiniais” aviliais. Bitynas yra nutolęs nuo miestų ir pagrindinių kelių, todėl išgaunamas kokybiškas medus, kurį su pasididžiavimu galima statyti ant savo stalo. 

Sąžiningumas ir dorumas pagrindiniai šio bityno kriterijai, todėl medus NIEKADA nebūna perdirbamas ar kaitinamas, dėl to išsaugomos visos vertingos šio gardėsio savybės. Jokių sirupų, antibiotikų ar kitokių priemaišų – tik švarus, natūralus ir ekologiškas produktas.

Ne kas kitas, o tik bitininkas yra atsakingas už bičių produktų gamybos kokybę bei eigą. Šių laikų informacijos kiekis padeda atsirinkti tai kas yra palanku ar kenkia natūraliai bitininkystei, nors nesidomint tuo gali net neįtarti. Todėl visą laiką stengiuosi tobulėti ir atrasti bendrą ryšį su mokslu ir gamta.

Bitininkas Mindaugas Čaplikas

pazymejimasSCAN_20240611_181424969

10 apiterapijios9 zenklinimas

87

65
43
21

 

Apie mus kalba:

Video reportažas su “Mitybos Inžinerija”

ZERO WASTE

Dangausziedai.lt siekia mažinti veikloje atsirandančių atliekų kiekį pagal ZERO WASTE principus. Kaip mes tai darome?

  • Kur įmanoma, ATSISAKOME plastikinių maišelių ir užpildų – smulkioms prekėms naudojame popierinius maišelius, užpildui – suyrančias kukurūzų granules, glamžytą kartoninį popierių. Į plastikines pakuotes mes vis dar pakuojame drėgmei jautrias prekes ir stiklą.
  • MAŽINAME naudojamų pakuočių skaičių – jeigu prekė turi gerą originalią pakuotę, papildomai nepakuojame, parenkame labiausiai tinkančias kartono dėžutes, kad reikėtų kuo mažiau užpildo.
  • PANAUDOJAME DAR KARTĄ – jeigu turime iš tiekėjų likusių dėžučių ir pakavimo, užpildo medžiagų, mes jų neišmetame, o panaudojame dar kartą Jūsų užsakymams supakuoti, o jūs galite daryti tą patį ir taip dar pailginti šių medžiagų tarnavimo laiką. Taip pat galite dar kartą panaudoti nuo žvakių ir medaus likusius indelius bei dėžutes!
  • RŪŠIUOJAME – visas prekyboje atsiradusias atliekas mes rūšiuojame, atskirdami į plastiką, popierių, stiklą, o išteptas talpas mes tinkamai priduodame jas tvarkančiai įmonei.

Daugiau apie ZERO WASTE principus galite sužinoti ČIA