Ruošiame bites medunešiui

Ruosiame bites medunesiui

🐝 Merkinės gulstiniame avilyje galima bitininkauti įvairias būdais. Pradedant nuo minimalaus kišimosi į bičių gyvenimą ir paliekant joms pačioms viską tvarkytis, nes aukštais rėmelis ir avilio dydis leidžia tai lengvai padaryti ir baigiant bičių šeimų dauginimu ar medunešio šeimų sudarymu.
Viena iš bitininkavimo technologijų – paruošti stiprias šeimas medunešiui, nes viena stipri šeima prineša daugiau medaus, negu dvi silpnesnės. Merkinės gulstiniame avilyje galima laikyti dvi vidutinio dydžio bičių šeimas. Kai prasideda pagrindinis medunešis, konkrečiai šitame atvejyje, šeimą su sena motinėle perkeliame į kitą avilį. Visos skraidančios bitės grįš į seną avilį ir tokiu būdu pastiprins jauną, šių metų, šeimą su motinėle. Jungiant šeimas, čia mums nereikia papildomų avilių, viskas vyksta be didelių svorių kilnojimų, tiesiog perkeliami rėmeliai iš vienos avilio dalies į kitą. Taip darant, susilpninama sena bičių šeima, kuri jau nespies šiais metais ir užaugs stipri kitais, ir gaunama stipri jauna šeima, kuri prineš daug medaus. Bitininkavimas Merkinės gulstiniuose aviliuose nėra fiziškai sunkus, todėl bitininkavimas teikia džiaugsmą.

Video galite pažiūrėti čia.

————————————————————————–

🐝 Natūrali ir ekologinė bitininkystė, bitynų kūrimas ir priežiūra, tikras ir natūralus medus, vietinės bitės, gulstiniai aviliai!

❤ Medaus valdovai – “Dangaus Žiedų” bitynas

Stebėkite mus:
►YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCBWFTkcU5jmDaqkF7IDJ8zA
►Facebook: https://www.facebook.com/www.dangausziedai.lt
►Twiter: https://twitter.com/DZiedai/
►Instagram: https://www.instagram.com/dangaus_ziedai/

📞 +370 678 50252, 📨 info@dangausziedai.lt