Gaurometis (Ivan chai). Truputėlis biochemijos.

siauralapis gaurometis

Gaurometis (Ivan chai). Truputėlis biochemijos.

Norint toliau kalbėti apie guromečio naudą ir kad mūsų teiginiai nebūtų “laužti iš piršto” ar, kad “bobutė taip sakė”, mes turėtume žinoti iš ko jis sudarytas.
Gaurometis yra žinomas jau nuo senų laikų. Pirmi aprašymai apie gauromečio gydomąsias savybes randami 13 amžiuje. Nuo tų laikų liaudies medicina naudoja gaurometį jau daugelį šimtmečių, kaip efektyvų vaistą nuo ligų, tai pat gamina iš jo arbatą, kuri pasižymi nuostabiu skoniu ir yra puiki profilaktinė priemonė.

Gurometis yra unikalus augalas, jame yra didelis spektras įvairų medžiagų, kurios teigiamai veikia žmogaus organizmą. Gaurometis turi apie 70 mikro ir makro elementų. Šių medžiagų sudėtis miligramais, imant 100 gramų žalios gauromečio masės:

• Vitaminas C iki 588 mg – tai yra 5-6 kartus daugiau nei yra citrusiniuose vaisiuose. Jis yra antioksidantas, didina organizmo atsparumą infekcijoms.

• B grupės vitaminai – užtikrina normalų nervų ir endokrininės sistemos darbą, palaiko gerą odos ir gleivinių būklę.

• Beta-karotenas – natūralus imunostimuliatorius, antioksidantas, adaptogenas. Riebaluose tirpstantis provitaminas A, kuris į organizmą patenka vartojant arbatos lapus (salotų ar kitų patiekalų pavidale).

• Bioflavonoidai (P grupės vitaminai) – medžiagos kurios pasižymi antioksidantinėmis, antivirusinėmis, antiuždegiminėmis, antimikrobinėmis ir kapiliarus stiprinančiomis savybėmis.

• Organinės rūgštys – gerina virškinimą, neutralizuoja toksiškas medžiagas.

• Pektinas – neutralizuoja radioaktyvų poveikį, mažina vaistų toksiškumą ir pailgina jų veikimą.

• Fenolio rūgštis – priešvėžinis, antiseptinis poveikis.

• Lektinai – antimikrobinis, antivirusinis, imunostimuliuojantis, priešvėžinis poveikis.

• Taninai 7-20 mg – priešuždegiminis, antimikrobinis, priešvėžinis poveikis, stiprina kapiliarus.

• Gleivės 15 mg – gydo pažeistą gleivinę, ypač virškinimo traktą (gastritas, opa). Sutepantis, apgaubiantis, apsaugantis poveikis.

• Geležis 23 mg – vienas iš pagrindinių hemoglobino komponentų kraujuje. Dalyvauja deguonies pernešimo ir atstatymo procesuose.

• Varis 2,3 mg – antioksidantas, palaiko imuninę sistemą, skatina audinių vystymąsi, gerina kraują, stiprina kaulus bei būtinas širdies ir skydliaukės veiklai.

• Manganas 16 mg – dalyvauja vitaminų sudarymo procese, nervų ir imuninės sistemos darbe. Dėl jo trūkumo pasireiškia astenija, nutukimas, nevaisingumas, osteoporozė, sulėtėja vaikų augimas ir vystymasis.

• Nikelis 1,3 mg – gerina medžiagų apykaitą, normalizuoja kepenų ir inkstų darbą.

• Titanas 1,3 mg – dalyvauja nervų sistemos darbe ir kraujo sudaryme.

• Boras 6 mg – palaiko sveikus kaulus ir sąnarius, dalyvauja lytinių hormonų sintezėje.

Šį sąrašą galima tęsti ir toliau, bet svarbiausia, kad gaurometis neturi kofeino, o taip pat šlapimo ir oksalio rūgšties, kuriuos gauna mūsų organizmas, jeigu vartojame įprastinę juodą ar žalią arbatą. Tai sutrikdo mūsų medžiagų apykaitą ir sukelia priklausomybę bei pripratimą.

Mūsų organizmas puikiai įsisavina natūralius vitaminus ir mineralus, kurie yra gaurometyje, nes jis yra genetiškai prisitaikęs būtent prie lietuviškų žolelių ir maisto produktų.
Biologiškai aktyvių medžiagų kiekis gaurometyje kinta priklausomai nuo surinkimo laiko, žaliavų kokybės, augimo vietos ir perdirbimo technologijos.

Fermentuojant gaurometį, iš ląstelių išlaisvinami gydomieji komponentai, kurie lengviau įsisavinami arbatos ištraukoje. Gauromečio negalima džiovinti aukštesnėje nei 55-60 laipsnių temperatūroje, nes tada žūsta daugybė vertingų mikroelementų.

Žinios apie gauromečio arbatos gydomąsias savybės savyje apjungia šimtmečiais kauptą liaudės išminti, mokslininkų tyrimus ir šiuolaikinių žmonių patirtį, kuriems gaurometis tapo gyvenimo dalimi.

🌿 Gaurometis – gydykis kol sveikas!

Antra dalis baigta. Laukia pratęsimas…

—————————————————————————–

 “Dangaus Žiedai” – su meile iš gamtos!

Stebėkite mus:
►YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCBWFTkcU5jmDaqkF7IDJ8zA
►Facebook: https://www.facebook.com/www.dangausziedai.lt
►Twiter: https://twitter.com/DZiedai/
►Instagram: https://www.instagram.com/dangaus_ziedai/

📞 +370 678 50252, 📨 info@dangausziedai.lt

Pirma dalis:

Gaurometis (Ivan chai). Įžanga

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *