Siauralapis gaurometis (Ivan chai) – pats saldžiausias medus!

gaurometis

Siauralapis gaurometis, kitaip vadinamas “Ivan chai” yra labai naudingas ne tik žmogui, bet ir bitėms. Dar vadinamas gamtos stebūklu, nes nei vienas maisto produktas negali susilyginti su juo savo naudingomis savybėmis. Apipintas istorijomis ir legendomis, o štai viena iš jų kaip gaurometis atsirado:
Labai seniai už nuodėmes supykę dievai žmonėms pasiuntė baisių ligų. Jų negalėjo išgydyti niekas, net žyniai. Žmonės maldavo pasigailėti, bet dievai buvo akli ir kurti. Žmonių maldas išgirdo vienintelė nakties deivė Lada. Sidabriniu laivu ji atplaukė per naktinį dangų ir pasėjo žemėje vaistinių augalų sėklų. Anksti ryte pirmasis pražydo gauromečio žiedas. Ir dabar siauralapis gaurometis daugiau nakties nei dienos augalas – nakčiai jis nesukleidžia žiedų, – laukia naktinių drugelių, kad šie sušoktų meilės šokį.

Bitės iš jo neša nektarą ir renka žiedadulkes. Jis žydi Liepos ir Rugpjūčio mėnesiais, nektaringumas siekia iki 500 kg. iš hektaro. Iš gauromečio gaunamas pats saldžiausias medus!

1 etapas – ruošiame dirvą, pjauname žolę.
2 etapas – ariame lauką ir apverčiame dernas! Iš pradžių bandžiau dernas purenti, bet tai būtų per ilgai užtrukę ir atėmę daug jegų. Vis tiek lauko arti daugiau nereiks, čia augs siauralapis gaurometis, todėl užtenka tik apvesrti dernas, plius dar gavosi natūrali trąša.
3 etapas – sėjame gaurometį. Gauromečio sėklos yra kaip pūkeliai todėl iš pradžių sumaišome gauromečio sėklas su žemėmis, kad vėjas neišpustytų sėklų. Sėklas išbarstome ir išpurianame grėbliuku.
—————————————————————————–

🐝 Natūrali ir ekologinė bitininkystė, tikras ir natūralus medus, vietinės bitės, gulstiniai aviliai!

❤ “Dangaus Žiedų” bitynas – su meile iš gamtos!

Stebėkite mus:
►YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCBWFTkcU5jmDaqkF7IDJ8zA
►Facebook: https://www.facebook.com/www.dangausziedai.lt
►Twiter: https://twitter.com/DZiedai/
►Instagram: https://www.instagram.com/dangaus_ziedai/

📞 +370 678 50252, 📨 info@dangausziedai.lt