Bičių šeimų dalinimas per pusę!

biciu seimu dalinimas per puse

🐝 Bičių šeimų dalinimas per pusę! Tam, kad bitės nespiestų ir turėtume naujų savo motinėlių, daliname stiprią bičių šeimą per pusę. Dar niekada nebuvo taip lengva dalinti bičių šeimas, kaip Merkinės gulstiniuose aviliuose. Merkinės gulstiniame avilyje tai padaryti yra ypač lengva. Čia mums nereikia papildomų avilių, viskas vyksta viename avilio korpuse. Nereikia stumdyti avilių bei kilnoti svorių, todėl tokį darbą gali atlikti netgi moterys, vaikai ar senyvo amžiaus žmonės. Šį būdą, kaip mažiausiai kenksmingą bičių šeimai ir mažiausiai disbalanso sukeliantį šeimoje, rekomenduoja įžymus bitininkas-mokslininkas V. G. Kaškovskis iš Novosibirsko, kuris turi 70 metų bitininkavimo patirtį.
Daliname tik stiprias bičių šeimas, kad būtų kokybiškos naujos motinėlės. Aš daliniu, kai būna bent 6 aukšti rėmeliai su perais.
Viskas vyksta labai paprastai: neieškodami motinėlės, o tai labai taupo laiką ir nereikalauja jokių ypatingų įgūdžių, perstumiame pusė rėmelių su perais į vieną avilio kraštą, o kitą pusę į kitą kraštą. Abiejose pusėse turi būti nedengtų perų, nes ten, kur nebus motinėlės, bitės galėtų užsiauginti sau naują motinėlę. Įdedame dar kelias vaškuoles, kad naujai išėjusios bitės turėtų darbo. Sudedame iš šono pertvaras (diafragmas), nepaliekame jokių tarpų, kad bitės nepereitų iš vienos šeimos į kitą. Kai padaliname šeimą, uždarome vidurinę avilio laką ir atidarome šonines lakas, tai padaryti galima ir prieš dalinat šeimą. Skirtingai nei dirbant su Dadano tipo aviliais, kur reikėtų stumdyti avilius, čia mums užtenka tik uždaryti ir atidaryti tam tikrą laką, ir taip paskirstome bites po naujai sudarytas šeimas. Tai padaro darbą labai lengvu ir džiaugsmingu! Viskas, darbas baigtas, kitas patikrinimas po 7-10 dienų.
Šį bičių dauginimo būdą gali atlikti ir tie žmonės, kurie dirba mieste, o bites prižiūrėti gali tik savaitgaliais. Tarkim, padalinę bičių šeimą per pusę šeštadienį, kitą patikrą gali atlikti po savaitės, šeštadienį ar sekmadienį. Sėkmės bitininkavime!

—————————————————————————–

🐝 Natūrali ir ekologinė bitininkystė, tikras ir natūralus medus, vietinės bitės, gulstiniai aviliai!

❤ Medaus valdovai – “Dangaus Žiedų” bitynas

Stebėkite mus:
►YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCBWFTkcU5jmDaqkF7IDJ8zA
►Facebook: https://www.facebook.com/www.dangausziedai.lt
►Twiter: https://twitter.com/DZiedai/
►Instagram: https://www.instagram.com/dangaus_ziedai/

📞 +370 678 50252, 📨 info@dangausziedai.lt

https://www.youtube.com/watch?v=uUeKz0XsTd8

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *